Aktualności
Data dodania: 3 lipca 2020

Góra Bucze to unikatowe miejsce, pełne pięknych i rzadkich roślin. Bogaty i różnorodny jest tutaj także świat zwierząt. Żyje tutaj aż 80 gatunków ptaków. A po zachodzie słońca jest szansa zobaczyć żerujące nietoperze. Dzięki realizacji projektu pt.: „Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza po górze Bucze” współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Katowicach na ścieżce pojawiły stanowiska edukacyjne tablice z mapami, a w punkcie widokowym tablica z panoramą. Aby ułatwić spacery po

więcej >>
Data dodania: 3 lipca 2020
Autor: ŚOT

Wakacje ruszyły pełną parą. Górskie miejscowości przygotowały się na turystów proponując bezpłatne wycieczki. Podczas weekendów ale nie tylko skorzystać można z wycieczek po okolicznych szlakach. To idealna propozycja nie tylko dla turystów chcących poznać uroki Beskidów i Śląska Cieszyńskiego, ale również dla szukających towarzystwa w przemierzaniu górskich terenów. Poniżej prezentujemy kalendarze wyjść w poszczególnych miejscowościach. Aby wziąć udział - wystarczy zarezerwować miejsce a potem stawić się w wyznaczonym miejscu. Udział w wycieczkach jest bezpłatny. Akcja potrwa całe wakacje.

więcej >>
Data dodania: 1 lipca 2020
Autor: ŚOT

#WybieramSlaskie – to hasło nowej kampanii przygotowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Śląską Organizację Turystyczną z udziałem dziesięciu znanych i lubianych postaci związanych z regionem. Działania promocyjne w Internecie i mediach społecznościowych potrwają do końca wakacji.

więcej >>
Wyszukiwarka